Розробка індивідуальних сайтів

info@datatag.com.ua

+38 (068) 105 14 56

Як створити шаблон сайту для Друпал. Як перенести сайт на друпал Как создать шаблон сайта для Друпала 7

Сьогодні ми розглянемо таку тему, як створення свого прешого шаблона або як перенести свій сайт на Друпал 7. Це є основа роботи з Друпалом, без якої наступні уроки не мають змісту. За замовчуванням друпал надає чотири стандартних теми сайтів (Bartik, Garland, Stark та Seven). Однак коли замовнку потрібно оригінальне вирішення поставлених завдань, вони м'яко кажучи не підходять. В українському сегменті інформації по даній темі практично немає. Ми будемо розлядати все на конкретному прикладі від самого початку, взявши за основу самий простий сайт, який складатиметься лише з головної сторінки та файлу з CSS стилями і зробимо його сумісним із Drupal 7. Розпочнемо. 

Для початку нам буде потрібен будь-який шаблон HTML сайту, ви можите взяти свій або скачати з мого блогу. Мій сайт матиме такий вигляд:

Як створити шаблон сайту для Друпал. Як перенести сайт на друпал Как создать шаблон сайта для Друпала 7

Відкривши папку з сайтом, ви побачите що йгого структкра надзвичайно проста: головна сторінка(index.html​) та дві папки: для фото (images) та із CSS стилями сайту (CSS). Тепер перейдемо до створення нашого шаблону. Присвоємо нашій папці із сайтом назву нашого майбутнього шаблону, назву беремо будь-яку, я обрав "datatagtemplate". В цій папці створюємо файл "datatagtemplate.info" (назва_шаблону.info), цей файл містить усю необхідну інформацюю про шаблон, яка потрібна для Drupal 7. Прописуємо в ньому таку структуру:

name = datatagtemplate
description = Перший шаблон для Drupal 7
package = Core
version = VERSION
core = 7.x

stylesheets[all][] = css/style.css

Даний файл дозволяє розпізнити ваш шаблон і відобразити його в адмінпанелі. Перенесемо наш сайт на хостинг. В Друпалі власні шаблони слід викладати за такою адресою:

sites/all/themes/назва_шаблону

Тепер необхідно зробити скріншот сайту і називаємо його так:

screenshot.png

 Розширення файлу може бути і *.jpg Помістити його потрібно в корінь нашого шаблону. Перейшовши у меню "Вигляд", Друпал відобразить наш шаблон серед вимкнених тем

Як створити шаблон сайту для Друпал. Як перенести сайт на друпал Как создать шаблон сайта для Друпала 7

За каркас сторінок в Друпалі відповідає файл "page.tpl.php". Оскільки в нас лише головна сторінка (index.html), перейменовуємо її в page.tpl.php. Якби ми б мали кілька сторінок і головна відрізнялася від каркасу остальних сторінок, тоді головну потрібно було б перейменувати у "page--front.tpl.php". Взагалі друпал позволяє редегувати будь-яку сторінку, але це тема зовсім іншого уроку. Після усіх маніпуляцій папка нашого щаблону повинна містити такі файли:

Як створити шаблон сайту для Друпал. Як перенести сайт на друпал Как создать шаблон сайта для Друпала 7

Робимо активною нашу тему. Як бачимо на сайті пропали зображення. 

Як створити сайт на Drupal 7 на прикладі. Частина 1 - Переносимо свій сайт на Друпал, створюємо перший шаблон.

Щоб виправити цю незручність в файлі "page.tpl.php" до URL кожного зображення добавляємо такий шлях:

/sites/all/themes/datatagtemplate/

Зображення повернулися на своє місце і наш сайт зробив перший крок до сумісності з Друпалом. В наступному уроці ми розглянемо роботу з регіонами та блоками, що дозволить зробити наш сайт динамічним.

Оцінка матеріалу: 
Average: 5 (4 votes)